יועץ חברתי – המידע לדייר

יותר מכל גורם אחר – הדיירים ונציגות הדיירים, מעוניינים להוביל את הפרויקט להצלחה.    ברם, תהליכי התחדשות עירונית הם מורכבים מאוד, ולעתים קרובות גם אנשי המקצוע המעורבים בהם מתקשים להבין את הצרכים המדויקים של הדיירים ואת מעורבותם בתהליך.

חברת ת.ל.ם מכירה בזכות היסודית של הדיירים לקחת חלק פעיל בהתחדשות העירונית, להוביל אותה, להשפיע עליה, ולשאוף להתחדשות שתביא בצידה העצמה חברתית וקהילתית.

בכדי לשמור על הערכים החברתיים והזכויות הסוציאליות נועד היועץ החברתי.

תפקידו העיקרי של היועץ, הוא להעניק לדיירים ליווי מקיף ומידע בדבר זכויותיהם, ולהיות איש הקשר לכל ענין חברתי במתחם.

פעמים רבות היזם והדיירים אינם מצליחים לדבר ולהבין את האינטרסים ואת הצרכים של האחר, זאת משום שהיזם דובר בשפת ה'יזמית' בה האינטרס שלו כיזם בולט יותר, בעוד שהדייר דובר את שפת ה'דיירית' המבטאת את צרכיו של הדייר בלבד. יועץ חברתי דובר את שתי השפות גם יחד, והוא הגורם המגשר בפערים שישנם בין הדיירים ליזם, משכך – נחיצותו קריטית.

היועץ החברתי מלווה את הדיירים החל מרגע התגבשותם ומינוי נציגות דיירים, דרך הכנת דו"ח חברתי החוקר הן את השטח המיועד לתכנית והן את צרכיהם החברתיים של הדיירים. הליווי של היועץ מתחילתו ועד לקבלת המפתח המיוחל בשעה הטובה.

יועצי החברה, הינם יועצים חברתיים מדופלמים ומנוסים, בעלי רקורד עשיר של עשיה וליווי החל משלב התכנון ועד לשלבי הגמר במיזמי התחדשות עירונית ברחבי הארץ.

הבה נשלב ידיים ונצא לדרך יחד.

0 תגובות

השאירו תגובה

רוצה להצטרף לדיון?
תרגישו חופשי לתרום!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *