יזמים

הצורך ביועץ חברתי – מידע ליזם;

כל פרויקט מצליח מתחיל ממשיך ונגמר ביזם טוב. נקודה.

היזם הוא הכוח המניע מאחורי כל פרויקט ובפרט בפרויקט התחדשות עירונית בה מוטלת עליו, מלבד התכנון הרב ההוצאות והביצוע, עבודה מורכבת עם הדיירים. קשר בין היזם לדיירים מתאפיין בהשקעה אדירה של תשומת לב, קושי רב, עיכובים וקבלת ביקורת חריפה מצד הדיירים.

פיתוח אסטרטגיה חברתית בחברה היזמית יכול לסייע בייעול וניהול אפקטיבי של קשרי הדיירים, הסרת חסמים, הפחתת התנגדויות, הדגשת התמורה לדיירים והגברת התחרותיות, שיפור הכלכליות, שיפור התוצרים התכנוניים ושיפור חוויית הלקוח.

בכוחה של אסטרטגיה חברתית נכונה להפוך את הפרויקטים לכלכליים יותר ומוצלחים יותר עבור כל המעורבים.

ייעוץ וליווי לפיתוח אסטרטגיה חברתית

לכל חברה יזמית יש את שיטות העבודה שלה. השיטה היא נגזרת הניסיון המצטבר בתחומי התכנון, הכלכלה וההתארגנות של הליכי בניה בכלל, ובהתחדשות עירונית בפרט.  ברם, מרבית חברות היזמיות לא מחזיקות ביועץ חברתי ואינן מנוסות בשימוש בשיקולים חברתיים בעיצוב שיטות העבודה.

פיתוח אסטרטגיה חברתית הוא תהליך שמטרתו לשפר את תהליכי העבודה בחברה היזמית ולהתאימם לתהליכים החברתיים המתרחשים בשטח ולסטנדרטים של עבודה חברתית ברשות הממשלתית להתחדשות עירונית.

התהליך הוא תהליך ייעוץ ממוקד, המבוסס על תכנית עבודה שנבנית יחד עם החברה היזמית ומאושרת על-ידי בכיריה. העבודה היא עם דרגי הניהול ודרגי השטח, במטרה להשאיר את הידע אצלכם בחברה ולהפחית את התלות בייעוץ חיצוני.

אנו מתמחים בהכשרת חברות יזמות להליך כולו מהחל ועד כלה. יועצי החברה מעבירים הכשרה בתחומי תכנון חברתי וקהילתי, גיוס פעילים והפחתת התנגדויות, עבודה מול רשויות, תקשורת אפקטיבית בצוות התכנון, ייעוץ חברתי, אסטרטגיה חברתית בהתחדשות עירונית, עבודה קהילתית ועוד.

היתרון המובנה בהעסקת יועץ חברתי;

כיום, רשויות התכנון דורשות כיום את כתיבתו של נספח חברתי בכל מתחם התחדשות עירונית. כמו-כן, כל פרויקט במסלול רשויות מחייב העסקה של יועץ חברתי לכל אורך הפרויקט, מלבד לכתיבת הנספח, ליווי נציגות הדיירים, ליווי והדרכה לנציגות, ניהול תהליכי שיתוף הציבור וחברות קבע בצוות התכנון.

בנוסף, מלבד הידע שהיזם מקבל באופן רציף וזמין מהיועץ, בכך שהוא משקיע בתחום החברתי, הוא ייהנה משם של יזם חברתי המשקיע בהבנת צרכי הדיירים, ובכך להביא עוד ועוד דיירים שיתנו בו אמונם בהליך זה.

0 תגובות

השאירו תגובה

רוצה להצטרף לדיון?
תרגישו חופשי לתרום!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *